Schepen van Doeksen > Actueel
Vervallen en extra afvaarten
Wim Vink:
--- Citaat van: Jelle Krijthe op 31 juli 2015, 21:24:54 ---Iemand toevallig met een camera op West? Ben erg nieuwsgierig hoe een Noord Nederland vol personenauto`s er uit ziet!
--- Einde van citaat ---
Sorry Jelle, Ik zit er, maar geen puf meer om naar de haven te gaan. Ik heb naar de webcam gekeken..........
Jelle Krijthe:
Helaas Wim! Helaas was ik op dat moment niet thuis en kon dus niet naar de webcam kijken. Hopelijk heeft iemand leuke plaatjes!
Wim Vink:
TERSCHELLING – Het ms Midsland dat gisteren kampte met een motorstoring is vanochtend volgens dienstregeling om 08:00 uur uit Harlingen vertrokken richting Terschelling.
Het schip werd gisteravond nog geheel uit de vaart gehaald en passagiers werden omgeboekt naar de snelboot. Auto’s werden met het vrachtschip, het ms Noord-Nederland, naar Terschelling gebracht.
Het is nog niet duidelijk of de motorstoring ook vandaag, zaterdag 1 augustus, tot vertraging zal leiden, aldus rederij Doeksen op haar website. Meer nieuws volgt vanaf 09:00 uur op de website van Doeksen.
[09:46u – update]
Het ms. Midsland kampt nog steeds met motorproblemen. Er wordt met man en macht gewerkt aan een oplossing, maar op zaterdag 1 augustus 2015 zullen er desondanks vertragingen ontstaan op het ms. Midsland vanaf 10:30 uur. De volgende wijzigingen zijn van kracht.
De afvaart van 10:30 uur Terschelling – Harlingen vertrek om circa 11:00 uur
De afvaart van 13:00 uur Harlingen – Terschelling vertrekt om circa 14:00 uur
De afvaart van 15:30 uur Terschelling – Harlingen vertrekt om circa 17:00 uur
De afvaart van 18:00 uur Harlingen – Terschelling wordt overgenomen door het ms. Tiger voor wat betreft passagiers (dit schip vertrekt om circa 19:30 uur, geboekte passagiers betalen hiervoor geen toeslag) en het ms. Noord Nederland voor wat betreft auto’s (dit schip vertrekt om circa 18:30 uur). De passagiers reizen voor wat betreft deze afvaart dus gescheiden van de voertuigen en komen ongeveer gelijktijdig aan op Terschelling. De chauffeurs van de voertuigen rijden de auto’s zelf aan- en van boord van de Noord-Nederland.
Alle chauffeurs en mede-inzittenden van bovengenoemde afvaarten worden verzocht om de hele dag tenminste één uur voor de geschatte vertrektijd aanwezig te zijn.
Naar verwachting worden de problemen met de Midsland in de loop van zondag 2 augustus opgelost. Wel zullen de passagiers van de Midsland ook zondag nog rekening moeten houden met vertragingen die kunnen oplopen van 30 tot 60 minuten.
Bron: Rederij Doeksen
Evert Jan:
Jammer dat de Spathoek in Lauwersoog ligt ipv Harlingen...
Wim Vink:
--- Citaat van: Evert Jan op 1 augustus 2015, 10:46:32 ---Jammer dat de Spathoek in Lauwersoog ligt ipv Harlingen...
--- Einde van citaat ---
Volgens Melles op Omrop Fryslan zou het 3 weken duren om de Spathoek vaarklaar te krijgen ivm verwijderde onderdelen en verlopen certificaten.
En als dat schip direct inzetbaar geweest zou zijn, zou het net zo snel (lees: langzaam) zijn als de Midsland op halve kracht.
Kortom: Spathoek lijkt een oplossing, maar is het niet.
Navigatie
[0] Berichtenindex
[#] Volgende pagina
[*] Vorige pagina
Naar de volledige versie